King Tut Aquapark Beach Resort 4*

Хургада, Египет

Локација
Хотел се наоѓа во стариот центар на Хургада Ел Дахар, а од центарот на Хургада Сакале е оддалечен околу 3 километри. Хотелот е оддалечен 9 километри од аеродромот во Хургада.

Содржини
Хотелот има 24-часовна рецепција, менувачница, ресторан, снек бар, бар покрај базен, Wi-Fi интернет на јавни места, Спа и велнес центар, парна бања, џакузи, масажа, сауна, аква парк, продавници во хотелот, продавница за сувенири, пливање базени, спортови на вода, нуркање, нуркање, пикадо, тениско игралиште, билијард, аеробик, тематски вечери, вечерна забава, детски клуб, ноќен клуб, забавувачи, сурфање на ветер, караоке, пинг понг, детско игралиште, соба за игри.

Сместување:
Хотелот располага со: Стандардни и Супериор соби Секоја соба има бања со туш кабина или када, мини бар (се доплаќа, на лице место), сеф, телефон, клима, фен, балкон, сателитска ТВ, апарат за кафе или чај итн.. Стандардните соби имаат два посебни кревети или брачен кревет. Супериор собите имаат два посебни кревети или брачен кревет и дополнителен кревет.

Услуга:
Услугата во хотелот е All inclusive Сè е вклучено според правилата на хотелот

Плажа:
Хотелот има сопствена песочна плажа. Влезот во водата е песочен и корален, водата се повлекува, во зависност од плимата и осеката, а потоа на почетокот на влезот во водата, од плажата, речиси и да нема вода. Лежалки и чадори на плажа се бесплатни.

Контактирај нé