Sphinx Aquapark Beach Resort 4*

Хургада, Египет

Локација
Хотел се наоѓа во стариот центар на Хургада Ел Дахар, а од центарот на Хургада Сакале е оддалечен околу 3 километри. Хотелот е оддалечен 9 километри од аеродромот во Хургада.

Содржини
Хотелот располага со три базени, неколку ресторани и барови, спа центар со сауна и
хидромасажа, мини аква парк за деца и возрасни, тим за анимација, детски клуб и игралиште, пикадо, пинг-понг, билијард, Wi-Fi интернет на јавни површини, тениски терени, салон за убавина, турска и парна бања.

Сместување
Стандардните соби се двокреветни (два единечни или брачен кревет) или двокреветни со дополнителен кревет (два единечни кревети или брачен кревет и дополнителен кревет) и имаат бања (туш/када), фен за коса, апарат за чај и кафе, мини фрижидер, клима, телефон, сеф, САТ ТВ, балкон/тераса. Фамилијарните соби се пространи соби со брачен кревет и два дополнителни кревети во посебен простор и имаат бања (туш/када), фен, апарат за чај и кафе, мини фрижидер, клима уред, телефон, сеф, сателитска ТВ, балкон/тераса.

Услуга
Услугата во хотелот еAll Inclusive – сè е вклучено според правилата на хотелот. Во хотелите кои обезбедуваат услуга на храна по принципот на маса на шведска маса – самопослужување, избор на повеќе јадења, правилото на хотелот е дека поради недоволен број гости или други фактори, во некои периоди, сезонски или надвор на сезоната, наместо шведска маса се служи мени, што не влијае на квалитетот на услугата.

Плажа
Хотел има сопствена песочна плажа, опремена со лежалки и чадори. Влезот во водата е песочен и корален, водата се повлекува, во зависност од плимата и осеката, а потоа на почетокот на влезот во водата, од плажата, речиси и да нема вода. Лежалки и чадори на плажа се бесплатни.

 

Контактирај нé