Seagull Beach Resort 4*

Хургада, Египет

**Цена за 08.07  (6 ноќи) за двајца возрасни 1.208 ЕУР

Локација:
Seagull Beach Resort се наоѓа во срцето на Хургада, на улицата Шератон, на 9 километри од аеродромот. Ова одморалиште се наоѓа на плажа на брегот на Црвеното Море. Познати ресторани, трговски центри, чаршии и дискотеки го опкружуваат хотелот. Последен пат е реновиран во 2017 година.

Хотелски капацитети:
На гостите им се на располагање две плажи со постепено влегување во вода, неколку ресторани и барови, бесплатни лежалки и чадори, рецепција, менувачница, пет надворешни базени од кои два се греат во зима, спа центар (се доплаќа). Дополнителни активности вклучуваат: програма за анимација, театар, мини зоолошка градина, тенис на маса, одбојка на плажа, билијард, аеробик, терен за сквош, аква аеробик, нуркање, ватерполо, едрење, аква парк со лизгалки и базени кои се загреваат во зима, спортови на вода центар, фитнес центар, детски клуб (8-18ч), две кина, две конференциски сали, две игралишта за деца, тениско игралиште. Аква паркот се состои од базен со контролирана температура на водата и 11 тобогани. Има и два
детски базени со лизгалки. Гостите можат да користат бесплатен Wi-Fi во Food Court од 08:00 до 18:00 часот, додека Wi-Fi е достапен во фоајето и другите делови на хотелот со доплата.

Содржина на собите:
Хотелот располага со вкупно 711 соби, од кои 520 стандардни, 84 семејни, седум апартмани, седум соби кои се поврзуваат, како и семејни луксузни и супериорни соби. Сите соби имаат тераса или француски балкон со поглед на базен, море или градина, сателитска ТВ, клима уред, мини бар, сеф, фен. Собите се пространи и уредени во модерен стил.Сефовите во собите може да се користат бесплатно.

Услуга: All inclusive – самопослужување – избор на повеќе јадења, по хотелски правила. Појадок, ручек, вечера и бранч се служи во главниот ресторан на Клеопатра. На располагање на гостите се и ресторанот Нефертити, Фудкорот каде се служи ручек од 13.00-15.00 часот (кинеска, италијанска, ориентална и индиска храна), a la carte ресторани – рибен ресторан (бесплатно еднаш за време на престојот), кинески, пабот на Капетан Немо, како и седум барови: Dolphin beach bar, Oasis beach bar, Marc Anthony pool bar, Ramsis bar и Buddha bar, Scooby Doo pool bar, Relax Pool Bar.

Со доплата се: Кинески ресторан, паб Капетан Немо, Диско Кинг Тут, цедени сокови, увозни алкохолни пијалоци, храна надвор од предвиденото време, во ресторани каде се плаќа потрошувачка и се што не се споменува. За време на оброкот, гостите можат да консумираат одредени пијалоци бесплатно, според принципот на самопослужување.

Контактирај нé