Empire Hotel Aqua Park 3*

Хургада, Египет

**Цена за 08.07  (6 ноќи) за двајца возрасни 878 ЕУР

Локација
Хотелот се наоѓа во областа Ал-Дахар, во центарот на Хургада плоштадот Saqqala е на 4 км, Аквариумот Hurghada Grandе е на 13 км, Sand City Hurghada е на 17 км. Меѓународниот аеродром во Хургада е оддалечен 4,9 км.

Сместување
Хотелот нуди пространи соби со приватни балкони со поглед на надворешниот базен или градот. Сите соби во хотелот Royal Star Empire се пространи, климатизирани и имаат сопствено купатило. Исто така, сите имаат сателитска ТВ, мал фрижидер и сеф.

Стандардна соба
2 единечни кревети или 1 екстра голем брачен кревет

Стандардна соба со поглед на море
1 единечен кревет и 1 екстра голем брачен кревет или 3 единечни кревети

Апартман
Спална соба 1: 2 единечни кревети
Спална соба 2: 1 екстра голем брачен кревет

Апартман со поглед на базен
Спална соба 1: 2 единечни кревети
Спална соба 2: 2 единечни кревети
Спална соба 3: 1 екстра голем брачен кревет
Дневна соба: 1 софа

Услуга
Услугата во хотелот е на база се вклучено појадок, ручек и вечера на шведска маса избор од повеќе јадења, согласно хотелските правила. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Содржини
Хотелот Royal Star Empire вклучува ресторан со шведска маса и 3 специјализирани ресторани. Во ресторанот Chez Pascal се служи белгиска кујна, а во ресторанот Долче Вита можете да уживате во италијанската и интернационалната кујна. Гостите можат да се релаксираат со пијалоци, храна и музика во живо во живата атмосфера на барот Peanuts. Во склоп на хотелот има продавници за сувенири и накит. Во близина на хотелот Royal Star Empire има бројни ресторани и продавници.

Спорт и забава
Лежалки покрај базен. Спа центарот во хотелот Royal Star Empire вклучува различни објекти за релаксација, вклучувајќи хидромасажна када, сауна и амам. Вечерни забави, аниматори, детско игралиште,

Плажа
Приватната плажа на хотелот е оддалечена само 350 метри.

Галерија

Контактирај нé