EL KARMA AQUA BEACH RESORT EX.NUBIA AQUA BEACH RESORT & AQUAPARK 4

Хургада, Египет

**Цена за 08.07 (6 ноќи) за двајца возрасни 1.168 ЕУР**

Доживејте го воодушевувачкото египетско гостопримство во хотелот El Karma Aqua Beach Resort. Уживајте со семејството во прекрасниот хотелски комплекс со 9 базени и 18 тобогани на брегот на Црвеното море.

Локација
Хотелот се наоѓа северно од Хургада кон Ел Гуна, 11 километри од центарот на Хургада и 17 километри од аеродромот.

Содржини
Големиот хотелски комплекс содржи рецепција со лоби, главен ресторан, ресторан со бар на плажа, 5 a la carte ресторани , барови (во лобито, на плажата, покрај базенот, дискотека.) голем аква парк со 9 базени (едниот стои на располагање и во текот на зимска сезона) и 18 тобогани, анимациски програм, спа центар, теретана, центар за нуркање и спортови на вода, пинг – понг , терен за одбојка на плажа, билијар, детски клуб, детско игралиште , wi-fi (до доплата).
Со доплата: wi-fi, room servis, доктор, масажи и третмани во спа центрите, сауна, џакузи, турско купатила, перење на алишта, билијар, продавници, фризер, сите спортови на вода, нуркање, телефон, цедени сокови, луксузни увезени пијалоци, специјални вина, турско кафе, услуги надвор од хотелскиот концепт.

Сместување
Хотелот располага со 403 соби, распоредени во комплекс од 9 помали згради. Стандардните соби со поглед на базенот се со површина од околу 36 m² ( максимално 2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни и дете) , имаат француски лежај или два стандардни креветни, дополнителното легло е софа или кревет на извлекување. Собите имаат купатило, фен за коса, клима, ТВ, телефон, сеф, мини бар (со доплат ),  wi-fi (со доплата), балкон/ тераса.

Услуга
Услугата во хотелот е All inclusive – самопослужување – избор на повеќе видови јадење, по хотелските правила ( појадок, ручек и вечера) , – buffet сервис (самопослужување), ужина, чај, кафе, домашни алкохолни и безакохолни пијалоци.

Плажа
На гостите на хотелот  им се достапни пешкири за плажа, лежалки и чадори.

Галерија

Контактирај нé