Положба
Хотелот се наоѓа во областа Evrenseki 12км од Manavgat и 65км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 334.
Стандардни соби (34m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
Фамилијарни соби со кревети на спрат (34m², една спална соба одделена со параван, каде има
кревет на спрат за деца, едно купатило, макс. 2+2 лица),
Фамилијарни соби (41m², две спални соби со врата измеѓу, едно купатило, макс. 4+1 лице),
Економски соби (25m², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).
Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар, сеф (се
доплаќа), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

Услуга
All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, време за чај и
колачи, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одредени часови, сите локални
алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, бар на плажа и бар за закуски од 10:00
– 18:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени
сокови, специјални вина, A’la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, послуга во
соба.

Содржини
Главен ресторансо шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски, Италијански, Рибен, барови, Disco
club. Доктор, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуги за перење,
сушење и пеглање, шопинг центар, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (мала
брзина) во лоби е бесплатна.

Плажа
Хотелска плажа, 250м од хотел (5 минути пешачење), камчиња и песок, со бесплатни лежалки,
чадори за сонце и пешкири на плажа.

Спорт и забава
Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, Турска бања,
сауна, одбојка на плажа, пинг- понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness центар и центар за
убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу
програми навечер, мини кино, мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, различни програми во
текот на денот, мини диско навечер.

Economy Room
Стандардна соба со балкон (25 m², 1 спална соба 1 бања, макс. 1 возрасен+1 дете или 2 возрасни)
Секоја сместувачка единица располага со: бања со туш кабина, фен, сплит клима, директна
телефонска линија, мини бар, сеф (се доплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Standard Room
Стандардна соба со балкон (34 m², 1 спална соба 1 бања, макс. 2+1 лице) Секоја сместувачка
единица располага со: бања со туш кабина, фен, сплит клима, директна телефонска линија, мини
бар, сеф (се доплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Standard Child Friendly Room
Семејна соба со кревети на спрат (34 м2, 1 спална соба со преградна панел плоча каде има
кревети на спрат за деца, 1 бања, макс 2+2 лица) Секоја сместувачка единица располага со: бања
со туш кабина, фен, сплит клима, директна телефонска линија, мини бар, сеф (се доплаќа),
сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Family Room 2 Bedrooms
Семејни соби (41 м2, две спални соби со врата помеѓу, еднa бања, макс 4 возрасни +1 бебе),
Секоја сместувачка единица располага со: бања со туш кабина, фен, сплит клима, директна
телефонска линија, мини бар, сеф (се доплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Галерија

Контактирај нé