Локација
Хотелот се наоѓа во Сиде, на 1 км од градот и околу 65 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупно 210 соби. Стандардни соби (18-25 м², една спална соба со единечни кревети, купатило,
максимум  2+1 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, сплит клима,
телефон, мини бар (се полни само со вода), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Услуга
Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, бар покрај плажа, вечера, сите
локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часови.
Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјални локални и увозни
вина, свежо цедени сокови, храна и пијалоци на плажа.

Содржини
Главен ресторан за шведска маса, бар со закуски покрај базен, лоби бар. Доктор, перење алишта,
телефон, факс, интернет кафе, продавници се со доплата. Wi-Fi интернет, бесплатен во лоби.

Плажа
Хотелска песочна плажа на 350 м од хотелот, со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпи за
плажа (со доплата).

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес соба, пинг понг и одбојка на плажа.
Со доплата се спортови на вода, турска бања, сауна, масажа и СПА и велнес центар.

Галерија

Контактирај нé