Вашиот одмор започнува во моментот кога ќе го замислите, а Sunis Elita Beach Resort е подготвена
да ја оживее таа визија! Препуштете се на волшебниот шарм на природата .Уживајте во вашиот
одмор придружен со мирната мелодија на брановите додека ја истражувате магијата на
крајбрежниот рај.

Локација
Хотелот се наоѓа во регионот Килизот. Оддалечен е 14 км од Сиде и 80 км од аеродромот во
Анталија.

Сместување
Хотелот располага со  583 соби распоредени во главна зграда и 7 клубови Секоја соба има: бања
со када и туш кабина, фен, централна клима која работи во одредено време според временските
услови, директна телефонска линија, мини бар. (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се
надополнуваат секојдневно), сеф, сателитска ТВ и музички канали, тепих во главната зграда и
плочки во клубските соби, балкон или француски балкон, бесплатен Wi-Fi интернет.
Стандардни соби во главната зграда (24 м2,  спална соба, 1 бања, макс 2+1 лица).
Клуб стандардни соби (24 м2,  спална соба, бања, два посебни кревети, макс 2+1).
Стандардни соби со кревети на спрат во главната зграда (24 м2, спална соба со француски кревет
+ кревет на спрат,  бања, макс 2+2 лица).
Стандардни соби со кревети на спрат во клубскиот дел (24 м2, макс 2+2 лица),
Фамилијарни соби  во клубскиот дел (28-39 м2, 2 спални соби одделени со врати,  бања, макс 4+1
лица).

Услуга
Ultra all inclusive базирано на шведска маса – самопослужување, избор од неколку јадења (шведска
маса) за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, ужина доцна навечер
и појадок рано наутро до 06:00 часот: 00, сладолед во одредено време, свеж сок од портокал само
со појадок, сите домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, A'la Carte
ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, детско катче со микробранова
печка и блендер.
Со доплата: премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, пијалоци кои не се на списокот
на Мени, свежи овошни сокови, енергетски пијалоци, специјални вина, услуга во соба.

Содржината
Хотелот располага со главен ресторан на отворено бифе – самопослужување, избор од повеќе
јадења (шведска маса), A'la Carte ресторани еднаш за време на престојот со резервација (турски,
италијански, мексикански, кинески, риба), слаткарница, барови во хотелскиот комплекс, диско клуб.
Со доплата: лекарска услуга, детска градинка, фризер, телефон, факс, интернет катче,
компјутерски игри, перална, хемиско чистење, трговски центар, изнајмување на автомобили.

Плажа
Плажата на хотелот е песочна, камена и камчеста. Лежалки, чадори и пешкири за плажа се
бесплатни.

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за деца и возрасни, аква парк, фитнес, турска бања, сауна,
одбојка на плажа, тениски терени, забавна програма со професионален тим во текот на денот и
вечерната шоу програма, мини клуб за деца од 4 до 11 години , јуниорски клуб за возраст од 12 до
16 години со специјални програми, кино, музика во живо.
Со доплата: спортови на вода, салон за убавина и СПА, масажа, осветлување за тениски терени,
тениска опрема, часови по тенис, билијард и компјутерски игри.

Галерија

Контактирај нé