Hotel Mediteran 4*

Бечичи, Црна Гора

Хотелот се наоѓа во атрактивно туристичко место Бечичи, на околу 2 км од Будва каде што гостите ќе најдат голем број продавници, ресторани, барови и ноќен живот. Аеродромот Тиват е на околу 23 километри од хотелот, аеродромот во Подгорица е оддалечен 70 километри, додека оддалеченоста до железничката станица и пристаништето во Бар е 40 километри.

Самото име на овој хотел зборува за автентичноста, хармонијата и егзотичноста што ја поседува, ветувајќи незаборавни моменти во медитеранскиот рај. Климатизираниот хотел на плажа нуди вкупно 230 соби и ги пречекува своите гости во лоби со 24-часовна рецепција и одјавување, хотелски сеф за скапоцености и пристап до горните катови со лифт. Има и ТВ салон, фризерски салон, кафуле, бар и ресторан. Гостите исто така можат да ги искористат предностите на конференциските капацитети, безжичниот интернет пристап (се плаќа), услугата за перење алишта, паркингот и гаражата (таксите важат и за двете). Сите соби се опремени со минибар, сеф (бесплатно), кабловска телевизија, директен телефон, бесплатен интернет пристап, фен, завеси затемнети и брачен или кралски кревет со антиалергенски душеци и оган. отпорни ќебиња.

Други стандардни карактеристики на собите вклучуваат сопствена бања со туш и када, клима уред, централно греење и приватен балкон или тераса. Аква паркот на хотелот е единствена атракција во Црна Гора, со 6 базени и 10 лизгалки. Има и простор за пливање за деца и снек бар покрај базенот со шезлонги и чадори за сонце поставени за користење (такси се важат за сите активности на базенот). Има и спа и здравствен центар со затворен базен, 30 видови масажи, козметички центар, голем број спа третмани, сауна и топла када (се наплатува). Гостите можат да вежбаат и во теретана. На блиската песочна плажа може да се изнајмат лежалки и чадори со доплата.

Галерија

Контактирај нé