Serry Beach Resort 5*

Хургада, Египет

**Цена за 12.07  (6 ноќи) за двајца возрасни 2.716 ЕУР**

Локација
Хотелот се наоѓа на околу 5 километри од аеродромот, во новата туристичка област Мемша, на околу 7 километри од Сакала.

Општи податоци
Новоотворениот хотелски комплекс во срцето на Хургада на новото шеталиште Мемша. отворена во 2023 година (во фазата на меко отворање), нуди 453 сместувачки единици совршено позиционирани така што секој простор дава чувство на приватност. Комплексот е изграден во ориентален стил и претставува вистинска оаза на луксуз. На гостите им се достапни разни ресторани и барови, а во склоп на комплексот е и Souk By Serry Beach Resort – мал трговски центар со продавници каде може да се купат сувенири (планирано отворање во 2024 година) Хотелот е ЕКО-пријателски концепт, пушење е дозволено само во одредени делови од хотелот: во собата на тераса, на плажа, на терасата на главното лоби и ресторанот Кеиф, како и барот Нур.

За деца има детски базен, тим за анимација.

Другите содржини како што се Аква паркот, игралиштата можат да ги користат гостите од хотелот Синдбад, кој се наоѓа на другата страна на улицата од комплексот.

Сместување
Хотелот располага 453 сместувачки единици и сите имаат балкон/тераса, клима уред, сателитска ЛЦД ТВ, чајник, фен, Wi-Fi интернет, мини бар, сеф, избор на перници (на барање), сите апартмани добиваат услуга на приватен батлер, како и пристап до Suites Executive Lounge.
Делукс соба е околу 41м2, еден king size кревет, максимално сместување 2 ADL
Делукс двокреветна соба, една соба со големина од околу 50м2 и два кралски кревети, максимално сместување 4 ADL
Вила со две спални соби е со големина од околу 66м2, има две спални соби (едната со 1 king size кревет, другата со 2 king size кревети). Максимално сместување 6 лица.
Пентхаус апартман е околу 87м2, една соба. со king size кревет и чајна кујна, џакузи на отворено, приватна тераса. Гостите во овие соби имаат и батлер услуга.
Двособен апартман е со големина од околу 170м2, има две спални соби (едната со 1 кралски кревет, другата со 2 големи кревети), 3 бањи и дневна соба. Максимално сместување 6 лица. Гостите во овие соби имаат и батлер услуга. Signature Suite е со големина од околу 200м2, има две спални соби (едната со 1 king size кревет, другата со 2 king size кревети), 2 бањи, дневна соба, кујна и трпезарија, приватна тераса со базен. Максимално сместување 6 лица. Гостите во овие соби имаат и батлер услуга.
Апартман со четири спални соби со големина од околу 340м2, има 4 спални соби, 6 бањи, 2 дневни соби. Максимално сместување 12 лица. Гостите во овие соби имаат и батлер услуга.

Со доплата: услуга во соба, телефон.

Плажа
Хотелот има своја плажа долга 400 метри со постепен влез во морето. Користењето на чадори и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот.

Храна и пијалок
Услугата во хотелот е All Inclusive – појадок, ручек и вечера (самопослужување – избор од неколку јадења според правилата на хотелот). Концептот вклучува и закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Хотелот нуди неколку ресторани и барови, покрај главниот ресторан Софра (сала со 6 станици за готвење храна во живо и дел за деца), на располагање на гостите се и – Fanaa Food Hall, Sokar Seafood (се доплаќа), Lounge Dar Mezza, Keif Fusion Gastro Bar, Nur Beach Club (само за возрасни) и Naz Night Club (планирано отворање во 2024 година).

Со доплата: увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, ноќен клуб Наз, ресторан Сокар морска храна и се останато надвор од концептот.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (времето, содржината…).

Содржини
Услуга за перење и пеглање, лимузина, менувачница, лекар, паркинг, продавници (се очекува да се отвори во 2024 година), сала за состаноци.

Хотелот нуди главен базен од 1.275м2, детски базен од 168м2, дневна и вечерна анимација, Wi-Fi интернет, За љубителите на автентичноста и спокојството Сери Беч е вистинскиот избор, нуди спортови на вода, вечерна анимација во Нур лента на индексирање.

За деца има детски базен, други содржини како што се: детски клуб, игралиште, Аква парк можат да ги користат гостите од хотелот Синдбад, кој се наоѓа наспроти плажата Сери. Гостите можат да ја користат теретаната без дополнителни трошоци. аква парк, тенис, фудбал, одбојка.

Со доплата: спортови на вода.

Спа и велнес
Одморалиштето нуди Спа центар (планирано да се отвори во 2024 година) Гостите можат да уживаат во придобивките од Спа центарот и салата во хотелот Синдбад, кој е спроти него.

Со доплата: масажи, сите третмани за нега на лице и тело и се останато надвор од концептот.

Галерија

Контактирај нé