ОСТРОВ РОДОС – ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВИОН ОД СОЛУН

Родос, Грција

Родос е еден од најпознатите и најголемите острови во Грција. Тој е дестинација која што комбинира античка историја, импресивна архитектрура и уникатна природна убавина, Посетителите можат да го истражуваат средновековниот центар на Стариот град на Родос, кој е прогласен за светско наследство на УНЕСКО, со своите живописни улички, средновековните зидини и Палатата на витезите.

Плажите на Родос како што се Линдос, Фалираки и Агиа Триада нудат кристално чисти води и бел песок за бескрајно уживање на туристите. Кујната на Родос со своите разновидни гастрономски специјалитети нуди врвно уживање на посетителите. Со својата богата историја, волшебна природна убавина и неверојатно гостопримство на жителите Родос е дестинација која го задоволува и импресионира секој патник.

Програмата вклучува.

  • Сместување Хотел Arte 4* Ρодос на база на полупансион
  • Повратни авиобилети – Полетување – секој понеделник и сабота од 6 јули до 2 септември со Aegean Airlines
  • Поаѓање  Солун – Родос 14:05 – 15:20 / Родос – Солун 16:00 – 17:15
  • Трансфер
  • Еднодневна екскурзијја Сими – Панормитис
  • Еднодневна Екскурзија Халки
  • Еднодневна Екскурзија Кастелоризо
  • Багаж до 20кг  и рачен багаж до 8 кг

    **ЦЕНА НА ПАКЕТОТ 990 ЕУР**

Галерија

Контактирај нé