ПОЛОЖБА:
Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м. Сите соби се со приватна бања и туш кабина, фен, посебен клима уред, мини бар, сеф, сателитска телевизија, балкон со прекрасен поглед спрема шума и прекрасното Охридско езеро.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, телефон, интернет, рент а кар, wi – fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одлични конгресни и семинарски сали, за одлично организирани настани.

ПЛАЖА:
Плажата од хотелот е одалечена само 30м, приватна плажа во сопственост на хотелот. Песочна и камчеста плажа, опремена со лежалки и чадори. До плажата се оди преку пат. Лежалките и чадорите околу базенот се бесплатни.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Надворешен базен за возрасни и деца, фитнес центар, детско игралиште. Се доплаќа: масажа.

Галерија

Датум на престој: Април и Мај
Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање со појадокПолупансионПолн пансион
Еднокреветна соба//0€
Двокреветна соба (цена по лице)20€23€/
Трокреветна соба (цена по лице)20€23€0€
Дете 0-5,99 години гратис//0€
Дете 6-11,99 години10€12€0€
Датум на престој: Лето 2021
Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање со појадокПолупансионПолн пансион
Еднокреветна соба33€38€0€
Двокреветна соба (цена по лице)25€28€33€
Трокреветна соба (цена по лице)25€28€0€
Дете 0-5,99 години гратис//0€
Дете 6-11,99 години12€14€17€

Цените се дадени по лице за една ноќ.


Дополнителни информации:

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 денари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е Дрим Травел и Турс ДООЕЛ Скопје.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Контактирај нé