ПОЛОЖБА:  
Хотел Тино центар, има одлична централна положба. Плоштадот е одалечен на само 300 метри, шеталиштето е само 30 метри од самиот објект. Хотело има најдобра локација за централно сместување. Овој хотел е прекрасен за ваше бизнис патувње или одмор во близина на центарот.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот Тино во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ).

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, располага со внатрешен базен и спа центар, телефон, интернет, рент а кар, wi – fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Охридското езеро. Одлична семинарска сали, за одлично организирани настани. Овој хотел е наша топла препорака за Ваше сместување!

ПЛАЖА:
Градската плажа е одалечена на само 30 метри. Најпознатите плажи во градот се одалечени на само 300 метри од овој објект.

СПОРТ И ЗАБАВА:  
Хотелот располага со одличен централен ресторан, еден од најпознатите во градот, со вкусна храна и одлична музика. Хотелот е одличен хотелски сместувачки објект, за прекрасен одмор.

Освен соодветните оброци, вклучено е и користење на спа центар (џакузи,сауна,парна бања), Интернет и паркинг.
Доплата од 40 денари по лице по ден за туристичка такса.

Галерија

Датум на престој: Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање со појадокПолупансион
Еднокреветна соба//
Двокреветна стандард соба (цена по лице)/25€
Датум на престој: 1 Јуни – 01 Октомври 2021
Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање со појадокПолупансион
Еднокреветна соба45€/
Двокреветна стандард соба (цена по лице)35€/

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 40 ден по лице на ден
Доплата за вечера е 9 евра по лице на ден
Дете до 6 год е бесплатно, дете од 6 год до 12 год плаќа 50 %,
Промотивната понуда за Мај е валидна за минимум 2 ноќевања. Доплата за соба со поглед на езеро 5 евра


Дополнителни информации:

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е Дрим Травел и Турс ДООЕЛ Скопје.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Контактирај нé