Овој хотел има мирна локација на само 2,5 километри од живописната Калитеа, една од најголемите општини во Грција. Живописното село Криопиги, на полуостровот Касандра, е на кратко возење, додека аеродромот во Солун е околу 90 минути возење. Гостите ќе најдат долга песочна плажа каде што тиркизните води совршено се спојуваат со синилото на небото. Хотелските соби се фино опремени и вкусно декорирани во смирувачки тонови за да се создаде релаксирачка атмосфера каде што патниците може веднаш да се чувствуваат како дома. Оние кои сакаат да уживаат во целосна приватност може да ги претпочитаат удобните бунгалови кои ги имаат истите услуги како хотелските соби, но нудат сопствена тераса.

Што се однесува до опциите за јадење, познатиот готвач Тасос Ферекидис нуди избор на вкусни кулинарски креации инспирирани од медитеранските рецепти. Појадокот се нуди во грчко бифе, а посетителите можат да купат домашни производи како сувенири на минимаркетот на лице место.

Галерија

Контактирај нé