Семејниот хотел Kriopigi, е погодно сместен блиску до селото Криопиги на возвишена позиција на 120 m, уживајќи во прекрасен поглед на шумата, Торонескиот Залив и целата област на Ситонија. Располага со широк спектар на услуги и удобности, како што е шатл-служба до и од аеродромот, како и мини воз кој ги носи гостите низ борови дрвја до прекрасната плажа Пигадакиа со сино знаме со кристално чиста вода. Други атракции на областа се Света Гора, Стагира, домот на Аристотел и Солун. Идеално место за семеен одмор.

Галерија

Контактирај нé