Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.
Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Андонис

Вила Андонис се наоѓа во Неа Флогита, во помирниот дел од населбата. Таа е одалечена околу 200 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на приземје. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Галерија

ТерминиРедовна цена1/4 апп 7 ноќевања
23.05.-30.05130еЦена за наем без превоз
30.05-06.06150ецена за наем без превоз
06.06-13.06170ецена за наем без превоз
13.06-20.06190ецена за наем без превоз
20.06-27.06210цена за наем без превоз
27.06-04.07245цена за наем без превоз
04.07-11.07352е 

Цена за наем без превоз

11.07-18.07385еЦена за наем без превоз
18.07-25.07419еЦена за наем без превоз
25.07-01.08419еЦена за наем без превоз
01.08-08.08419еЦена за наем без превоз
08.08-15.08419еЦена за наем без превоз
15.08-22.08419еЦена за наем без превоз
22.08-29.08399еЦена за наем без превоз
29.08-05.09376еЦена за наем без превоз
05.09-12.09315еЦена за наем без превоз
12.09-19.09259еЦена за наем без превоз
19.09-26.09209еЦена за наем без превоз
26.09-03.10159еЦена за наем без превоз

 


Дополнителни информации:

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • За користење на организиран превоз се доплаќа 35е за возразен/ деца од 3 до 11,99 години 25е. За дете до 2 години не се доплаќа ( не користи седиште )
 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во вила Андонис

Во цената не е вклучено:

-Превоз (35 евра за возрасни во два правци/ 25 евра за деца од 2.99 до 11.99 години)\
-Туристичка такса 3.5 евра од ден од сместување – Задолжително
-Патничко осигурување
-Индивидуални трошоци

Контактирај нé