VILA PETRANA / NEA VRASNA

ULTRA СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 15.07-22.07

Од:
15/07/2024
До:
22/07/2024

ULTRA СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

7 ноќи сопствен превоз

1/2 апартман /дуплекс –  29.947 МКД
1/3 апартман /дуплекс –  33.573 МКД
1/4 апартман /дуплекс – 36.725 МКД

Вила Петрана се наоѓа на истата плажа во Неа Врасна. Сместена во мирен дел на Неа Врасна, е одличен избор за семеен одмор.

Зад самата вила се наоѓа почетокот на пешачката зона во Неа Врасна.
Има удобни три и четирикреветни апартмани и дуплекси, од кои повеќето имаат директен или страничен поглед на море. Сите сместувачки единици се наоѓаат на приземје и кат.

До вилата има бесплатен паркинг.

СОДРЖИНА НА СМЕСТУВАЧКА ЕДИНИЦА:
Четирикреветните апартмани се наоѓаат на први кат, имаат страничен поглед на море и влезна тераса. Апартманите се состојат од две соби, една соба, кој има француски кревет, и друга, која има два стандардни кревети.

Дуплексите се состојат од две спални соби со кујна и бања меѓу нив. Во сите дуплекси едната соба има француски кревет, додека другата има два стандардни кревети и сите имаат директен поглед на морето или шеталиштето. Се наоѓа на приземје или на прв кат. Дуплексите кои имаат поглед на море и оние на првиот кат имаат тенда на тераса. Сите сместувачки единици се опремени со кујна (мини електричен шпорет и голем фрижидер) која е наменета за приготвување на лесни оброци, бања, клима уред кој е вклучен во цената и кој се наоѓа во една од собите, ТВ, кој е исто така се наоѓа во една од собите, WiFi и мрежи против комарци.
Постелнината се менувана секои 5 дена.

Цена на аранжманот:

Ценита во табелата се за наем на апартман за 10 ноќевања

Тип на сместување02.06.12.06.22.06.02.07.12.07.22.07.01.08.11.08.21.08.31.08.10.09.20.09.
Ап. 1/211.50017.00032.00042.50054.50057.00057.00057.00046.50027.50021.50016.000
Ап. 1/314.50018.50033.00043.50055.50058.00058.00058.00047.50036.50027.00020.500
Ап. 1/415.50019.50035.50045.50057.50060.00060.00060.00049.50041.50028.50023.000
Дуплекс 1/316.50021.00036.50048.50059.00062.00062.00062.00052.00037.00028.50021.500
Дуплекс 1/417.50022.00038.50049.50061.00064.50064.50064.50054.50044.50030.50025.000
Дуплекс 1/3 SV18.00023.50039.50051.50062.00068.50068.50068.50057.00038.00030.50023.000
Дуплекс 1/4 SV19.00024.50041.50052.50064.50070.50070.50070.50059.00046.50032.50027.000

 


Дополнителни информации:

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во објект по избор на база 10 ноќевања

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Меѓународно патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци и услуги кои не се предвидени во програмата

Попусти и доплати:

 • Деца од 0,00 до 3,99 г – бесплатно (немаат свој кревет, немаат свое седиште во автобус)
 • Деца од 4,00 до 9,99г – 50% од цената (во дополнителен/заеднички кревет, тие имаат свое седиште во автобус)
 • Две деца до 9,99г – придружувани од двајца возрасни, имаат по 50% попуст (се дели кревет, имате две седишта во автобус)
 • Децата на редовно легло ја плаќаат целата цена на аранжманот
 • Едно лице во студио плаќа 1,75 од цената на пакетот
 • Попустите не важат за смени со ѕвездичка.

Забелешка: Во некои случаи, мерењата на лежиштата може да отстапат од нашиот стандард. Грчкиот стандард за нормален кревет е 185-200 cm со 75-90 cm, додека стандардот за француски кревет е 185-200 cm со 120-155 cm.

Туристичка такса: Туристичката такса се плаќа на лице место на денот на пристигнување во вилата или хотелот. Цената на таксата за престој е 0,5 € на ден по сместувачка единица (студио/апартман), односно во хотели, во зависност од категоризацијата, од 0,5 € – 4 € по сместувачка единица на ден.

Осигурување:

Туристичката агенција препорачува полиса за здравствено осигурување за сите патувања во странство од оваа понуда, како и пакет за патничко осигурување (осигурување од откажување пакети, осигурување на багаж, осигурување од последици од несреќа и сл.). 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:

 • 40% во моментот на резервација, останатите 60% најдоцна 15 дена пред патувањето
 • Задолжителна минимална уплата од 40% при резервација.
 • Цените се изразени во динари. Плаќањето е во денари.

Контактирај нé