Porto Carras Sithonia 5*

Neos Marmaras, Sithonia, Chalkidiki

Опис на хотелот

По должината на 9 милји песочна плажа, се сместува Порто Карас Мелитон. Тој нуди приватна марина, спа центар, терен за голф и органско лозје со винарија. Спортските
објекти овде вклучуваат тенис, јавање коњи и нуркање. Собите се дизајнирани да уживатe во прекрасен поглед на море, пристаниште или голф од нивните приватни балкони.

Porto Carras Wellness & Spa

Центарот нуди широк спектар на третмани. Имотот вклучува голем број барови и ресторани, лоцирани покрај пристаништето. Се служи широк спектар на локални и интернационални јадења, заедно со избор на свежа риба и локални вина. На плажата гостите можат да изберат помеѓу пливање, нуркање, нуркање, скијање на вода, сурфање на ветер, кајакарство или едрење. Повеќе содржини вклучуваат казино, кино на отворено и 2 игралишта. Wi-Fi е достапен во сите области и е бесплатен.
Бесплатен приватен паркинг е достапен на лице место (резервација не е потребна).

Домашни миленици не се дозволени.

Дозволени се деца од сите возрасти. Деца од 6 години се сместуваат бесплатно кога користат достапно креветче. Деца до 12 години престојуваат бесплатно кога користат постоечки кревет.

Галерија

Контактирај нé