VILA EVANTHIA / STAVROS

Last Minute За 7 Ноќевања За 29.07 и 05.08

Од:
29/07/2024
До:
05/08/2024

LAST MINUTE ЗА 7 НОЌЕВАЊА ЗА 29.07 и 05.08

Студио 1/3 – 22.650 МКД
Студио 1/4 – 28.400 МКД

**ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ**

**СОПСТВЕН ПРЕВОЗ**

Вилата Евантија се наоѓа на одлична позиција во близина на црквата Аја Параскеви. Плажата Јасмин и плажата Коачела се оддалечени 150 метри од најблиските плажи, додека плажата Платани е оддалечена 270 метри, или помалку од пет минути пешачење. Главното шеталиште се наоѓа на 80 метри од вилата и истото растојание важи и за најблиската пекара и продавница.

 • Вилата располага со студија со два, три и четири кревети сместени на приземје, прв, втор и трет кат.
 • Двокреветното студио е опремено со француски кревет.
 • Трокреветниот студио е отворен со француски и еден кревет сингл.
 • Четирикреветното студио е опремено со два француски или два единечни кревети.

Секоја сместувачка единица има комплетно опремена кујна, WC, ТВ и клима (5€ на ден) како и балкон или тераса. За нашите гости е достапен безжичен интернет. 

Постелнината се менува на секои 5 дена.

Галерија

Цените во табелата се за наем на студио за 10 ноќевања

Тип на сместување02.06.12.06.22.06.02.07.12.07.22.07.01.08.11.08.21.08.31.08.10.09.20.09.
Студио 1/212.50018.00025.00028.00034.50039.00039.00039.00031.00022.00018.50014.500
Студио 1/314.50021.00028.00032.00037.50042.50042.50042.50035.00029.50023.00020.000
Студио 1/416.50023.00030.00035.00043.00048.00048.00048.00040.00030.50024.50021.500

Дополнителни информации:

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во објект по избор на база 10 ноќевања
 • Услуги на претставници на агенции и туристичка организација

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Меѓународно патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци и услуги кои не се предвидени во програмата

Попусти и доплати:

 • Деца од 0,00 до 3,99 г – бесплатно (немаат свој кревет, немаат свое седиште во автобус)
 • Деца од 4,00 до 9,99г – 50% од цената (во дополнителен/заеднички кревет, тие имаат свое седиште во автобус)
 • Две деца до 9,99г – придружувани од двајца возрасни, имаат по 50% попуст (се дели кревет, имате две седишта во автобус)
 • Децата на редовно легло ја плаќаат целата цена на аранжманот
 • Едно лице во студио плаќа 1,75 од цената на пакетот
 • Попустите не важат за смени со ѕвездичка.

Забелешка: Во некои случаи, мерењата на лежиштата може да отстапат од нашиот стандард. Грчкиот стандард за нормален кревет е 185-200 cm со 75-90 cm, додека стандардот за француски кревет е 185-200 cm со 120-155 cm.

Туристичка такса: Туристичката такса се плаќа на лице место на денот на пристигнување во вилата или хотелот. Цената на таксата за престој е 0,5 € на ден по сместувачка единица (студио/апартман), односно во хотели, во зависност од категоризацијата, од 0,5 € – 4 € по сместувачка единица на ден.

Осигурување:

Туристичката агенција препорачува полиса за здравствено осигурување за сите патувања во странство од оваа понуда, како и пакет за патничко осигурување (осигурување од откажување пакети, осигурување на багаж, осигурување од последици од несреќа и сл.). 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:

 • 40% во моментот на резервација, останатите 60% најдоцна 15 дена пред патувањето
 • Задолжителна минимална уплата од 40% при резервација.
 • Цените се изразени во динари. Плаќањето е во денари.

Контактирај нé