VILA MIHALIS / STAVROS

ULTRA СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 15.07-22.07

Од:
15/07/2024
До:
22/07/2024

ULTRA СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

7 ноќи споствен превоз

1/2 стдуио – 20.965 МКД
1/3 стдуио – 22.550 МКД
1/4 стдуио 26.220 МКД

Villa Mihalis се наоѓа на одлична локација во центарот на Ставрос. Вилата се наоѓа на 30 m од главниот пат и има многу пекари, супермаркети и кафулиња. Вилата се наоѓа на 240м од широката песочна плажа. Плажата во тој дел почнува да се шири и се протега кон Врасна. Плажата е опремена со лежалки и чадори.

СОДРЖИНА НА СМЕСТУВАЧКАТА ЕДИНИЦА:
Собите и бањите се комплетно реновирани за летната сезона 2022. Вилата нуди студија со два, три кревети и четири кревети. Сите соби имаат: бања, ТВ, кујна , WC, гардеробер, завеси, тераса со седење. Собите имаат ролетни за сонце. Француските кревети се удобни и пространи. Вилата има сопствен паркинг, кој е бесплатен. Во оваа вила нашите гости имаат на располагање градина за седење и скара . Собите се опремени со клима (дополнителни 5 € на ден на лице место). Вилата има бесплатен WIFI.

Вид на соба:

 • Студио 1/2: двокреветно студио со 1 француски кревет (140 см), опремена кујна во собата.
 • Студио 1/3: трокреветно студио има 1 француски кревет (140 cm) и стандарден кревет (90cm), опремена кујна во собата.
 • Студио 1/4: има 1 француски кревет (140 cm) и два кревети со стандардна ширина (90 cm) или 2 француски кревети (140 cm), опремена кујна во собата.

Галерија

Цените во табелата се за наем на студио за 10 ноќевања

Тип на сместување02.06.12.06.22.06.02.07.12.07.22.07.01.08.11.08.21.08.31.08.10.09.20.09.
Студио 1/212.00017.50024.00027.00033.50037.00037.00037.00030.00021.50018.50014.000
Студио 1/314.00020.00027.00031.00037.00041.00041.00041.00034.00029.00023.00020.000
Студио 1/416.00022.00029.00033.50042.00046.00046.00046.00039.00030.50024.50022.000

Дополнителни информации:

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во објект по избор на база 10 ноќевања
 • Услуги на претставници на агенции и туристичка организација

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Меѓународно патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци и услуги кои не се предвидени во програмата

Попусти и доплати:

 • Деца од 0,00 до 3,99 г – бесплатно (немаат свој кревет, немаат свое седиште во автобус)
 • Деца од 4,00 до 9,99г – 50% од цената (во дополнителен/заеднички кревет, тие имаат свое седиште во автобус)
 • Две деца до 9,99г – придружувани од двајца возрасни, имаат по 50% попуст (се дели кревет, имате две седишта во автобус)
 • Децата на редовно легло ја плаќаат целата цена на аранжманот
 • Едно лице во студио плаќа 1,75 од цената на пакетот
 • Попустите не важат за смени со ѕвездичка.

Забелешка: Во некои случаи, мерењата на лежиштата може да отстапат од нашиот стандард. Грчкиот стандард за нормален кревет е 185-200 cm со 75-90 cm, додека стандардот за француски кревет е 185-200 cm со 120-155 cm.

Туристичка такса: Туристичката такса се плаќа на лице место на денот на пристигнување во вилата или хотелот. Цената на таксата за престој е 0,5 € на ден по сместувачка единица (студио/апартман), односно во хотели, во зависност од категоризацијата, од 0,5 € – 4 € по сместувачка единица на ден.

Осигурување:

Туристичката агенција препорачува полиса за здравствено осигурување за сите патувања во странство од оваа понуда, како и пакет за патничко осигурување (осигурување од откажување пакети, осигурување на багаж, осигурување од последици од несреќа и сл.). 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:

 • 40% во моментот на резервација, останатите 60% најдоцна 15 дена пред патувањето
 • Задолжителна минимална уплата од 40% при резервација.
 • Цените се изразени во динари. Плаќањето е во денари.

Контактирај нé