ПОЛОЖБА:
Вилата е со локација во центарот на Охрид, на само околу 500 м од центарот на градот, и само на неколку минути пешачење до најпознатите градски плажи на Охрид, пристаништето и стариот дел на градот.

СМЕСТУВАЊЕ:  
Вилата располага со нови модерни соби. Кој располагаат со LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.

УСЛУГА: 
Вилата нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, рент а кар, wi – fi интернет во целиот објект.

ПЛАЖА:
Вилата не располага со приватна плажа, истиот е централно лоциран, градската плажа е на само 20м.

СПОРТ И ЗАБАВА:  
Вилата е одличен концепт за бизнис патување или централно сместување. Постои можност за организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција.

Галерија

Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање со појадок
26.02-28.05.202129.05.2021 – 27.06.202128.06.2021 – 28.08.202129.08.2021 – 12.09.202113.09.2021 – 27.10.202128.10.2021 – 30.11.2021
Еднокреветна соба40€44€53€44€44€36€
Двокреветна соба (цена по лице)22€25€31€25€25€18€
Deluxe двокреветна соба (цена по лице)31€31€33€28€28€29€
Junior suit71€71€76€71€71€66€
Делукс студио (цена по соба)83€87€90€82€82€76€
Апартман со една спална88€88€97€88€88€83€
Студио77€77€85€77€77€71€

Дополнителни информации:

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е ДРИМ ТРАВЕЛ И ТУРС ДООЕЛ СКОПЈЕ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Контактирај нé