ПОЛОЖБА:
Вила Дениција се наоѓа во центарот на Охрид на само 700 м од главното пристаниште и 1 км од преубавата плажа Лабино.

СМЕСТУВАЊЕ:
Оваа Вила располага со соби кои се опремени со клима уред и со ТВ со сателитски канали, комплетно опремена кујна со трпезарија и приватна бања со фен. Исто така во секоја соба има фрижидер, тостер и чајник.

СОДРЖИНА:
Вилата располага со прекрасна градина и бесплатна Wi-FI конекција.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Популарни интересни места во близина на Апартманите Дениција се ранохристијанска базилика, плажа Сараиште и плажа Потпеш.

Галерија

Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање
Лето 2021
Двокреветна соба (цена по соба)20€
Трокреветна соба (цена по соба)30€
Апартман40€

Дополнителни информации:

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е Дрим Травел и Турс ДООЕЛ Скопје.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Контактирај нé