ПОЛОЖБА:
Вила Верон се наоѓа во центарот на Охрид на само 100 м од Охридското крајбрежје. Охридскиот аеродром е најблискиот аеродром кој е на само 10 мин возење. На само 10 мин пешачење ќе стигнете до Охридското пристаниште и плоштад.

СМЕСТУВАЊЕ:
Сите соби во Вила Верон се опремени со клима уред, балкон, минибар и ТВ со рамен екран. Бањите се со туш кабина.

СОДРЖИНА:
Вилата располага со надворешна тераса која е на располагање на гостите во секое време. Исто така располага и со бесплатна Wi-Fi конекција.

УСЛУГА:
 Хотелот нуди услуги за перење и пеглање, како и изнајмување велосипед за гости кои сакаат да ја истражат околината.

Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање со појадок
Мај 2021Јуни-Август 2021
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице)15€16€
Deluxe двокреветна соба (цена по лице)16€19€
Трокреветна соба (цена по лице)13€15€
Апартман со две спални44€54€

Дополнителни информации:

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • Организатор на патувањето е Дрим Травел и Турс ДООЕЛ Скопје.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Контактирај нé