VILA STELA / NEA VRASNA

ULTRA СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 15.07-22.07

Од:
15/07/2024
До:
22/07/2024

ULTRA СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

7 ноќи сопствен превоз

1/2 студио – 20.970 МКД
1/3 студио – 22.550 МКД
1/4 студио26.220 МКД

1/5 дуплекс – 29.895 МКД
1/6 дуплекс – 32.000 МКД

Вила Стела се наоѓа во мирниот дел на Неа Врасна на само 80 метри до плажата. Располага со двокреветни и четирикреветни студија и осумкреветен дуплекс.

 

Галерија

Цените во табелата се за наем на Студио или Апартман за 10 ноќевања

Тип на сместување02.06.12.06.22.06.02.07.12.07.22.07.01.08.11.08.21.08.31.08.10.09.20.09.
Студио 1/210.00015.50024.50027.50033.50038.00038.00038.00030.00021.50017.50013.000
Студио 1/311.50018.00026.50029.50035.50040.00040.00040.00032.50029.00023.00018.000
Студио 1/4 (2+2; 3+1)
деца 9.99 год
13.00021.00030.00035.50042.00044.50044.50044.50036.50034.00026.50020.000
Дуплекс 1/6 (6+0; 4+2)16.00029.00032.50043.00048.00059.50059.50059.50051.50046.00033.00023.500
Дуплекс 1/8 (6+2; 7+1)17.00031.50036.50047.00052.50063.50063.50063.50054.50051.00039.00027.500

Дополнителни информации:

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во објект по избор на база 10 ноќевања
 • Услуги на претставници на агенции и туристичка организација

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Меѓународно патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци и услуги кои не се предвидени во програмата

Попусти и доплати:

 • Деца од 0,00 до 3,99 г – бесплатно (немаат свој кревет, немаат свое седиште во автобус)
 • Деца од 4,00 до 9,99г – 50% од цената (во дополнителен/заеднички кревет, тие имаат свое седиште во автобус)
 • Две деца до 9,99г – придружувани од двајца возрасни, имаат по 50% попуст (се дели кревет, имате две седишта во автобус)
 • Децата на редовно легло ја плаќаат целата цена на аранжманот
 • Едно лице во студио плаќа 1,75 од цената на пакетот
 • Попустите не важат за смени со ѕвездичка.

Забелешка: Во некои случаи, мерењата на лежиштата може да отстапат од нашиот стандард. Грчкиот стандард за нормален кревет е 185-200 cm со 75-90 cm, додека стандардот за француски кревет е 185-200 cm со 120-155 cm.

Туристичка такса:

Туристичката такса се плаќа на лице место на денот на пристигнување во вилата или хотелот. Цената на таксата за престој е 0,5 € на ден по сместувачка единица (студио/апартман), односно во хотели, во зависност од категоризацијата, од 0,5 € – 4 € по сместувачка единица на ден.

Осигурување:

Туристичката агенција препорачува полиса за здравствено осигурување за сите патувања во странство од оваа понуда, како и пакет за патничко осигурување (осигурување од откажување пакети, осигурување на багаж, осигурување од последици од несреќа и сл.).

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:

 • 40% во моментот на резервација, останатите 60% најдоцна 15 дена пред патувањето.
 • Задолжителна минимална уплата од 40% при резервација.
 • Цените се изразени во денари. Плаќањето е во денари.

Контактирај нé